Bike Fitting

 

Bike Fitting – TREK PRECISION FIT

to proces którego celem jest stworzenie idealnej synergii pomiędzy rowerzystą i maszyną

Komfort, wydajność  osiągi, dłuższa jazda to główne aspekty brane pod uwagę podczas dopasowania roweru. Zdajemy sobie sprawę, że tylko idealne dopasowanie roweru zapewnia lepsze wrażenia z jazdy. Rower to nasza pasja i wierzymy w idealne dopasowanie. 

 

Wywiad

W dużej mierze polegamy na informacjach wymienionych między specjalistą ds. dopasowania a klientem, by na koniec procesu bike fittingu, każdy rowerzysta przyjął właściwą pozycję na rowerze, ale również wierzył i w pełni rozumiał ideę dopasowania. Podczas wywiadu zebrane są wszelkie informacje, które mogą mieć znaczenie podczas procesu. 

 

 

Ocena Fizyczności
Każdy rowerzysta jest inny. Tryb życia, sposób trenowania, postura, elastyczności, urazy, naturalne predyspozycje, to wszystko ma wpływ na dopasowanie. Podczas tej części procesu specjalista dokonuje szeregu pomiarów, niezbędnych do wykonania dopasowania roweru.

 

Pozycje początkowe
Na podstawie wywiadu, oraz oceny fizyczności, dobierane są części roweru odpowiednie dla rowerzysty. Odpowiednia kierownica oraz siodło, jako główne części styku rowerzysty i roweru stanowią podstawę dopasowania, bez których idealne dopasowanie nie jest możliwe. Rower z ustawieniami początkowymi stanowi podstawę dalszej części dopasowania.


Ustawienie Butów
Odpowiedni dobór butów, i ustawienie bloków stanowi następny krok w procesie bike fittingu. Stopy to kolejny punkt styku rowerzysty i roweru równie ważny jak siodło czy kierownica. Precyzyjne ustawienie bloków i butów pozwolą podnieść efektywność pedałowania i wygodę podczas długotrwałej jazdy na rowerze.

 

 

Ustawienie dolnej części ciała
Dolna część ciała to napęd naszego roweru. Precyzyjna analiza video podczas tej części fittingu pomaga osiągnąć idealną biomechanikę układu, tworząc efektywną jednostkę napędową. W tej części specjalista dokonuje ustawienia odpowiedniej wysokości, przesunięcia i kąta siodła każdorazowo analizując zmiany w zwolnionym tempie na ekranie komputera.

 

 

Ustawienie górnej części Ciała
Podczas ustawienia górnej części ciała doprowadzamy do uzyskania odpowiedniego dla kolarza poziomu wygody oraz aerodynamiki. Wszelkie zmiany dokonywane są płynnie, oraz w każdym przypadku analizowane przy użyciu analizy video.


Stworzenie dokumentacji fittingowej
Dokumentacja pofitingowa stanowi ważną część procesu. Rowerzysta otrzymuje protokół fittingu w którym między innymi znajdują się pomiary przed i po fittingu, dzięki którym w łatwy sposób można w przyszłośći dobrać odpowiednią ramę czy szybko dopasować nowy rower do kolarza. Poza protokołem, kolarz otrzymuje zanalizę video z istotnymi informacjami uzyskanymi podczas fittingu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium